کرکره برقی

کرکره اتوماتیک

کرکره برقی ، کرکره اتوماتیک ، درب کرکره ای نوعی درب درب یا پنجره است که از بسیاری مقاطع افقی آلومینیوم تشکیل شده است که به هم متصل می شوند. هنگام باز شدن درب به سمت بالا رفته و زمان بسته شدن به سمت پایین حرکت میکند.

در این فرایند از یک موتور جهت باز و بست کردن کرکره استفاده میشود ( در گذشته این عمل توسط کاسه فنر و دست صورت میگرفت). این نوع کرکره در ورودی های پارکینگ منازل ، مغازه ها و بسیاری از مجتمع های بزرگ و کوچک حتی پنجره ها برای جلوگیری از سرقت ، ورود گرد و غبار و هر نوع خرابکاری  استفاده می شود.

اجزاء تشکیل دهنده کرکره برقی

• 1  کاربرد ها

• 2  انواع کرکره

• 3  اجزاء تشکیل دهنده

کاربرد ها

کرکره برقی
تیغه کرکره آلومینیوم

کرکره برقی کاربردهای زیادی از جمله درب  گاراژ ، آشپزخانه ، مدارس ، زندان و انبارها دارد. در مناطقی که غالباً در معرض هوای نامناسب قرار دارند ، از کرکره اتوماتیک به عنوان یک وسیله عایق بندی استفاده می شود ، می تواند از پنجره ها در برابر آسیب تگرگ محافظت کند و می تواند در برابر باد شدید مقاومت کند.

انواع و نحوه کار

از نظر دسته بندی کرکره های برقی می توانند در قالب انواع پروفیل یا انواع موتور کرکره دسته بندی شوند.

انواع کرکره از نظر انواع پروفیل

انواع پروفیل های کرکره برقی نیز خود به انواع جنس و سایز تقسیم بندی میشوند. از نظر سایز پروفیل های 3، 8 ،10 ،12 سانتیمتری تقسیم بندی میشوند که هر یک بر اساس سلیقه و کاربری در جایگاه خود استفاده میشوند.

از نظر جنس کرکره ها به انواع گالوانیزه ، آلومینیوم ضایعات یا فابریک ، انواع مواد پلی کربنات با ضخامت های متفاوت نقسیم بندی میشوند.

انواع کرکره از نظر نوع موتور

کرکره های اتوماتیک از انواع موتور های سانترال ( ام سی ) که بر روی پروفیل  نصب میشود که در گذشته استفاده بیشتری داشت و بیشتر بر روی مکانیزم های کرکره های قدیمی با کاسه فنر استفاده میشد.

موتور های تیوبلار که داخل لوه کار گذاشته میوشند و با توجه به توان این موتور ها برای مساحت های مشخص متر مربع استفاده میشوند.

موتور های کرکره سایت که قدرت و توان بالایی دارندکه در خارج از لوله نصب شده و توسط یک چرخ و زنجیر کرکره را به حرکت در می آورد.

از سایر انواع موتور نیز می توان به موتور های پر سرعت و موتور های سه فاز صنعتی اشاره کرد که بیشتر برای مساحت های زیاد به عنوان مثال ورودی آشیانه هواپیما کاربرد دارد

اجزا کرکره برقی

مقاطع ورودی : فولاد ، آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ اکسترود شده یا ورق گالوانیزه یا مواد پلی کربنات ساخته شده است.و شکل آن می تواند تک یا چند جداره. طرح دار یا توخالی یا عایق بندی شده می باشد.

لوله جهت رول شدن پروفیل به دور آن می باشد که از انواع هشت ضلعی و یا لوله 8 یا 11 می باشد.

صفحه پلیت : که در دو سر دهنه نصب شده و لوله روی آن سوار میشود

اندکب و بلبرینگ: که به عنوان هرزگرد عمل کرده و نیز لوله را به صفحه پلیت متصل می کند.

انواع موتور : که در سر دیگه لوله نصب شده و محل اتصال لوله با صفحه پیلت دوم می بشد

مدار فرمان کرکره برقی: که به صورت چهار کانال ، فول کانال ، مدار کرکره سیم کارت خور در بازار موجود می باشد.

ریموت کنترل: که به عنوان فرستنده فرمان باز و بست به مدار عمل میکند.

و سایر لوازم جانبی مانند فوتوسل ( یا سنسور بین درب ) ، فلاشر

کلیه یراق آلات مربوط به کرکره برقی در وبسایت فروشگاه اپتکس موجود می باشد.

تماس با کارشناس مربوط به کرکره های برقی

ورود به صفحه اصلی

سایت گوگلhttp://www.google.com